Rezerwaty Przyrody

W Pieninach zobaczyć można unikalną przyrodę, która występuje na górskich stokach i w lasach pienińskich. Na terenie Polskich Pienin ukształtowało się wiele ciekawych rezerwatów przyrody, które dzięki szlakom turystycznym można zwiedzać w tych górskich okolicach.
Rezerwaty przyrody chronią naturę pienińskich gór, oraz są atrakcją dla turystów, którzy lubią obcowanie z przyrodą górską.


Rezerwat Zaskalskie Bodnarówka jest rezerwatem krajobrazowym, który ochrania Wąwóz Skalny w Pieninach Małych. Atrakcją tego rezerwatu są skałki wapienne oraz płynący potok Skalski w okolicach szlaków turystycznych.
Równie ciekawym rezerwatem w Pieninach, jest rezerwat Biała Woda. W Dolinie Potoku Białej Wody znaleźć można rezerwat chroniący okoliczne wodospady.
Rezerwat Homole, chroni okoliczne części Wąwozu Homole. Na szlaku do Wąwozu Homole znaleźć można potok Krzemionka i szlak z Jaworek pod Wysoką.
Rezerwat Wysokie Skałki, jest to rezerwat znajdujący się w okolicach Małych Pienin, znaleźć można rezerwaty ptaków. W okolicach spotkać można orlika krzykliwego, myszołowa i puchacza.